12 czerwca, 2024
  • 12 czerwca, 2024
  • Home
  • Biznes
  • Program PowerPoint jako narzędzie do tworzenia grafik do mediów społecznościowych
15 stycznia, 2024

Program PowerPoint jako narzędzie do tworzenia grafik do mediów społecznościowych

By admin 0 445 Views

Media społecznościowe pozwalają zwiększyć rozpoznawalność marki i wypromować produkty lub usługi sygnowane jej logo. Wymierne rezultaty można osiągnąć tylko poprzez regularną publikację wartościowych treści. Na odzew użytkowników social mediów można liczyć, wstawiając m.in. pomysłowe grafiki. W jakim jednak programie warto je projektować? Czy wykorzystanie PowerPoint do tworzenia grafik na potrzeby mediów społecznościowych to dobry pomysł?

Tworzenie grafik do mediów społecznościowych – czy można to robić na własną rękę?

 Odpowiednio zaprojektowana i wykonana grafika opublikowana w mediach społecznościowych może mieć ogromną siłę przyciągania. Nie tylko przykuwa uwagę użytkowników, ale również zachęca do dzielenia się materiałem z innymi. W efekcie buduje wizerunek marki i zwiększa jej rozpoznawalność, co często znajduje odzwierciedlenie we wzroście sprzedaży lub w większej liczbie współprac.

Nic więc dziwnego, że wiele firm zatrudnia specjalistów ds. social mediów, którzy zajmują się prowadzeniem firmowych profili w mediach społecznościowych. Co jednak w sytuacji, gdy Cię na to nie stać? O obsługę social mediów możesz zatroszczyć się samodzielnie. Zanim jednak rozpoczniesz swoją przygodę z projektowaniem grafik na potrzeby portali społecznościowymi, zastanów się, w jakim programie będziesz je tworzyć.

Oczywiście, zamiast projektować grafiki na własną rękę, możesz skorzystać ze źródeł stockowych, przy czym za możliwość ich legalnego wykorzystania na profilu firmowym i tak najczęściej musisz zapłacić. Ponadto zdarza się, że znalezienie stosownego obrazka w bazie materiałów zajmuje ogrom czasu, a i tak na koniec okazuje się, iż nie do końca odpowiada on np. identyfikacji wizualnej firmy czy też tematyce postu.

Co więcej, współcześni klienci i kontrahenci cenią sobie autentyczność, zwłaszcza w social mediach. Własne grafiki tylko ją potwierdzą. Wszystko to sprawia, że samodzielne tworzenie grafik na potrzeby portali społecznościowych może być jednym z elementów, na podstawie których zbudujesz swoją przewagę konkurencyjną. Jak się jednak do tego zabrać? Jak wspomniano, zacznij od wyboru odpowiedniego programu.

Nie tylko tworzenie prezentacji multimedialnych – program PowerPoint w służbie social mediom

 Chociaż PowerPoint bezsprzecznie kojarzy się z tworzeniem prezentacji multimedialnych, myli się ten, kto sądzi, że jest to jego jedyne przeznaczenie. Oprogramowanie może bowiem posłużyć także do projektowania grafik na potrzeby mediów społecznościowych i radzi sobie z tym całkiem nieźle. Oczywiście to, jaki rezultat osiągniesz, będzie zależeć od Twojego zaangażowania i umiejętności obsługi programu. Niemniej warto spróbować.

Kiedy tworzenie grafik na potrzeby mediów społecznościowych w programie PowerPoint to dobry pomysł?

  1. Gdy dopiero rozpoczynasz przygodę z projektowaniem grafik na potrzeby social mediów. Chociaż zaawansowane programy do tworzenia grafik oferują szereg możliwości, mogą przytłoczyć mnogością funkcji. W efekcie zamiast radości z projektowania pojawi się frustracja, która może sprawić, że szybko porzucisz samodzielne tworzenie grafik.

  2. Gdy potrzebujesz prostych grafik. PowerPoint pozwala szybko tworzyć niewymagające grafiki informacyjne i reklamowe. Sprawdzi się więc doskonale, jeżeli szukasz intuicyjnego w obsłudze programu do projektowania prostych obrazków.

  3. Gdy szukasz wszechstronnego narzędzia do prezentowania danych. Przy pomocy programu PowerPoint możesz stworzyć atrakcyjne wykresy, tabele i osie czasu, które wstawisz potem na social media.

PowerPoint to program, który możesz z powodzeniem wykorzystywać jako narzędzie do tworzenia grafik do mediów społecznościowych. Jest bowiem łatwy i intuicyjny w obsłudze. Sprawdza się więc nawet w przypadku osób, które nie mają doświadczenia w projektowaniu graficznym. Posługiwanie się nim – jak w przypadku każdego oprogramowania – wymaga wprawy. Dlatego nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami i ćwicz, a uzyskasz wymierne rezultaty.

źródło: tworzenieprezentacji.pl

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *