12 czerwca, 2024
  • 12 czerwca, 2024
  • Home
  • Biznes
  • Jak zorganizować przewóz towarów z Chin
20 września, 2021

Jak zorganizować przewóz towarów z Chin

By admin 0 746 Views

Pozyskiwanie towarów z zagranicznych rynków pozwala nie tylko rozwinąć swoją działalność, ale także urozmaicić rodzimy rynek pod kątem gospodarczym. Każdego dnia do Polski z Chin sprowadza się kilkaset tysięcy różnego rodzaju towarów. Chcąc cieszyć się regularnymi dostawami ładunków warto rozważyć wybór profesjonalnej firmy spedycyjnej. Korzystanie z usług zewnętrznych specjalistów gwarantuje terminowe dostawy, jak również możliwość przewozu dowolnego rodzaju produktów z Chin. Jak zatem zorganizować bezpieczny przewóz towarów z Chin?

Transport z Chin – statkiem czy pociągiem? 

Doświadczone firmy spedycyjne posiadają w swojej ofercie wiele sprawdzonych rozwiązań, które pozwalają dostosować usługę do indywidualnych potrzeb klientów. Chcąc pozyskiwać towar z Chin należy wyróżnić kilka wiodących form przewozu. Pierwsza z nich obejmuje spedycję morską, która za pomocą kontenerowców pozwoli przewieźć dowolny rodzaj ładunku bez ograniczeń ilościowych. Wykorzystując transport kontenerowy towar zostaje odebrany od azjatyckiego producenta, a następnie przetransportowany do portu i przygotowany do dalszej podróży. Stosunkowo niski i atrakcyjny koszt realizacji usługi pozwala cieszyć się regularną dostawą do wybranego miejsca w kraju, jak również w Europie. Transport morski to jedno z najstarszych rozwiązań, które zapewnia bezpieczeństwo oraz możliwość dostosowania usługi do potrzeb klienta. Dzięki szeroko rozwiniętej infrastrukturze logistycznej przewóz towarów pozwala zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo, jak również na bieżąco kontrolować położenie ładunku. 

 

Kolejnym rozwiązaniem jest intermodalna kolej łącząca Chiny z Polską. Nowy Szlak Jedwabny wykorzystujący towarowe pociągi ekspresowe przeżywa renesans, stając się jedną z głównych płaszczyzn wymiany towarowej pomiędzy Dalekowschodnią Azją a Europą. Zachowując regularną sieć połączeń średni okres oczekiwania na towar z Chin wynosi od 2 do 4 tygodni. Pozwala to ujednolicić i na bieżąco kontrolować gospodarkę magazynową danego przedsiębiorstwa. Co ważne, transport kolejowy oferuje szereg dodatkowych rozwiązań, które, w odróżnieniu od spedycji morskiej, zapewniają krótszą dostawę do klienta. Pierwszym czynnikiem, który przemawia za spedycją kolejową jest niemal 3-krotnie krótszy okres oczekiwania na dostawę ładunku. Często bowiem okazuje się, że termin dostawy w przypadku transportu morskiego może ulec zmianie. Powodem tego mogą być między innymi czynniki atmosferyczne, które ze względów bezpieczeństwa opóźniają przewidywany termin dostawy ładunku. Alternatywą dla wspomnianych form przewozu jest także spedycja lotnicza. Jej przeważającą zaletą jest niezwykle szybki okres dostawy ładunku. W ciągu kilkunastu godzin towar może zostać z powodzeniem przetransportowany z Azji do Polski. Do wad takiego rozwiązania z pewnością zaliczyć można zarówno wysoką cenę, jak i ograniczony przepływ towarów. Z racji specyfikacji technicznej samolot może przetransportować jedynie wybrane grupy towarów nakładając przy tym limit wagowy.

Transport z Chin – komu zlecić jego organizację?

W przypadku sprowadzania towarów z Chin warto wybrać sprawdzoną i doświadczoną firmę spedycyjną. Dzięki dostępowi do zróżnicowanych form przewozu klient może z powodzeniem dostosować usługę wprost do własnych potrzeb. Transport to nie tylko przewóz ładunków. To także organizacja powiązanych ze sobą procesów logistycznych. Wśród wspomnianych procesów wyróżnić należy odbiór towaru od producenta, jego przeładunek, magazynowanie w oczekiwaniu na transport, jak również późniejszy rozładunek oraz dostawę do klienta. Profesjonalna firma z branży TSL pozwoli nie tylko dostosować usługę do potrzeb klienta, ale także doradzić najkorzystniejsze rozwiązanie, które zapewni maksymalny komfort i skuteczność. Korzystanie z usług zewnętrznej firmy ma charakter kompleksowy, który pozwala zoptymalizować koszty oraz czas trwania usługi. Równie istotną kwestią pozostaje kontakt z podwykonawcami oraz kompletowanie niezbędnej dokumentacji przewozowej – w tym odprawa celna. Dzięki tak kompleksowemu podejściu klient może cieszyć się bezpieczną i cykliczną dostawą towarów z Chin.

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *