12 czerwca, 2024
  • 12 czerwca, 2024
20 sierpnia, 2019

Zastosowanie kontenerowych stacji sprężarek

By admin 0 828 Views

Zastosowanie sprężarek zabudowanych w kontenerach to obecnie bardzo popularne rozwiązanie. Jest ono dedykowane każdemu przedsiębiorstwu, ale szczególnie takim firmom, które z racji ograniczonej ilości pomieszczeń lub małych przestrzeni nie mogą pozwolić sobie na stworzenie oddzielnej sprężarkowni lub też wybudowanie parku maszynowego na terenie pomieszczeń firmowych. Rozwiązaniem jest wówczas stworzenie kontenerowych stacji sprężarek.

 

Dlaczego warto wybrać kontenerowe stacje sprężarek?

Wiadomo, iż wiele młodych firm, które dopiero zaczynają działanie na rynku i zdobywają nowych kontrahentów, stara się minimalizować wszystkie koszty eksploatacyjne oraz te związane z prowadzeniem działalności. Warto dodać, że wynajem lokalu wiąże się z ogromnymi wydatkami. Im większa jest jego powierzchnia, tym wyższa kwota najmu oraz wadium. Dlatego też wielu młodych przedsiębiorców decyduje się na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej w pomieszczeniach o niewielkiej kubaturze. To właśnie dla nich stworzono kontenerowe stacje sprężarek.

Zalety sprężarek zabudowanych w kontenerach

Sprężarki zabudowane w kontenerach redukują emisję ciepła ze sprężarek, a także hałas generowany przez sprężarki powietrza. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ w pomieszczeniach nie panuje zbyt wysoka temperatura, która utrudnia wykonywanie codziennych czynności, jak również pracę przez 8 do 12 godzin dziennie. Nie można również zapominać, że nadmiar hałasu wpływa na zdrowie i życie pracowników, którzy są narażeni na uszkodzenie narządu słuchu.

Sprężarki zabudowane w kontenerach mogą być tymczasową lokalizacją sprężarkowni. Oznacza to, że właściciel nie musi uzależniać się od jednego miejsca, w którym został zbudowany park maszynowy. Współczesny biznes rządzi się swoimi prawami, właściciele często zmieniają lokalizację zakładów produkcyjnych lub też miejsce prowadzenia działalności. Jeśli sprężarkownia jest stworzona na stałe, bardzo trudno ją przenieść, szczególnie gdy nowe lokum znajduje się o kilkaset kilometrów od poprzedniego. Z pomocą przychodzą wtedy sprężarki zabudowane w kontenerach, które doskonale spełniają wymagania osób ceniących sobie mobilność. To sprzęty, które można przenosić w dowolnie wybrane miejsce.

Jakie problemy eliminują sprężarki zabudowane w kontenerach?

Sprężarki zabudowane w kontenerach eliminują problem przemieszczania sprężarkowni w trakcie eksploatacji. Zatem można ją wykorzystywać w różnym miejscu bez konieczności budowy nowych układów. W ten sposób kontenerowe stacje sprężarek mogą być wykorzystywane w sytuacji awaryjnej – kiedy to stacjonarna sprężarkownia nie funkcjonuje (z powodu remontu, konserwacji, przebudowy itp.) albo w zastępstwie stacjonarnych sprężarkowni, kiedy obiekt nie posiada zdolności lokalowych do stworzenia systemu wytwarzania sprężonego powietrza dostosowanego do potrzeb realizowanego procesu produkcyjnego.

Co oznacza, że sprężarki zabudowane w kontenerach działają na zasadzie plug and play?

Kontenerowe stacje sprężarek są dostarczane przez renomowanych producentów w odpowiednich kontenerach 20- lub 40-stopowych. Posiadają one bardzo prostą zasadę działania, która z angielskiego nazywa się plug and play. Oznacza to, że  są one gotowe do uruchomienia natychmiast po wypakowaniu. Kontener posiada pełne wyposażenie i może być bez trudu transportowany oraz podłączony w każdej wybranej części zakładu czy przedsiębiorstwa. W kontenerach znajdują się różnego typu sprężarki – zazwyczaj kontenerowe stacje sprężarek wyposażane są zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem klientów i mogą zawierać wszystkie typy kompresorów. Dzięki temu można dopasować je do cyklu produkcyjnego. Ponadto stacja sprężarek zabudowana w kontenerach posiada układy uzdatniania, automatyczne systemy wentylacji, kompletne okablowanie i orurowanie, szafy rozdzielcze, układ gospodarki kondensatem, a także doskonałej jakości oświetlenie.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *