12 czerwca, 2024
 • 12 czerwca, 2024
 • Home
 • Technologia
 • Nowoczesne i wydajne sprężarki wysokociśnieniowe Sauer Compressors
13 grudnia, 2021

Nowoczesne i wydajne sprężarki wysokociśnieniowe Sauer Compressors

By admin 0 730 Views

Poszukując dobrych, nowoczesnych i wydajnych rozwiązań w zakresie sprężenia powietrza i innych gazów należy dobrze się zorientować w renomie konkretnych marek i ich ofercie. Jedną z najbardziej cenionych w branży jest firma Sauer Compressors. Przedstawiamy wydajne sprężarki wysokociśnieniowe Sauer Compressors ich charakterystykę i najważniejsze zalety. Podpowiemy, dlaczego warto stawiać na rozwiązania oferowane przez Sauer Compressors.

Marka Sauer Compressors liderem na rynku urządzeń wysokociśnieniowych

Marka Sauer Compressors to niemiecka grupa, w skład której wchodzi 14 spółek na całym świecie. Firma została założona w Kilonii w 1884 roku pod nazwą Wilhelm Poppe i początkowo zajmowała się produkcją maszyn różnego typu. W technologii sprężonego powietrza Sauer Compressors specjalizuje się od 1930 roku. Ich cechą charakterystyczną są niezawodne i stale udoskonalane kompresory. Dzięki temu urządzenia te zdobyły przychylność użytkowników na całym świecie. Szeroki wybór maszyn do zaopatrywania w sprężone powietrze sprawił, że kompresory Sauer Compressors stosowane są m.in. w przemyśle ciężkim, stoczniowym i zbrojeniowym. 

Aktualny kierunek działalności firmy skupia się na udoskonalaniu, produkcji i sprzedaży kompresorów wysokociśnieniowych z przeznaczeniem do branży żeglugi handlowej, przemysłu lądowego, naftowego i sektora obrony. Firma rozwija 4 linie produktów SAUER, HAUG, GIRODIN i EK, z których każda charakteryzuje się odmienną specjalizacją. 

Innowacyjne rozwiązania Sauer Compressors

Marka Sauer Compressors nieustannie prowadzi badania z myślą o podnoszeniu niezawodności i sprawności swoich produktów. Dzięki temu użytkownicy mają zawsze pewność, że kompresory Sauer Compressors zapewniają najwyższą jakość i wyłącznie innowacyjne rozwiązania. Jednak innowacyjność poparta jest tutaj wieloletnim doświadczeniem. Takie połączenie jest gwarancją zastosowania najnowocześniejszych technologii, solidnych materiałów najwyższej jakości i funkcjonalnych rozwiązań konstrukcyjnych. Jako marka o ugruntowanej, wysokiej pozycji na rynku zapewnia najwyższy poziom wykończenia swoich produktów. 

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań przez markę Sauer Compressors sprawia, że ich nowoczesne sprężarki tłokowe osiągają ciśnienia od 10 do 500 barów. Ponadto firma oferuje indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb specyficznych klientów. Jednak Sauer Compressors to nie tylko kompresory, ale również wysokiej jakości akcesoria uzupełniające, koncepcje montażowe i serwisowe oraz usługi inżynieryjne. 

Sprężarki wysokociśnieniowe Sauer Compressors

Wśród szerokiej gamy sprężarek tłokowych wysokociśnieniowych Sauer Compressors do najważniejszych zaliczają się maszyny należące do linii produktowych:

 • Mistral — kompresor chłodzony powietrzem o dwóch stopniach sprężenia i ciśnieniu roboczym maksymalnie 40 bar. Umożliwia sprężanie powietrza i azotu.
 • Passat — sprężarka chłodzona powietrzem o trzech stopniach sprężenia, osiąga ciśnienie robocze do 80 bar. Przystosowana do sprężania powietrza, azotu, helu, wodoru i gazu ziemnego 
 • Typhoon — sprężarka tłokowa chłodzona wodą o dwóch lub trzech stopniach sprężenia. Pozwala na osiągnięcie ciśnienia maksymalnego 100 barów. Umożliwia sprężanie powietrza i azotu.
 • Hurricane — kompresor chłodzony powietrzem o czterech stopniach sprężenia. Osiąga maksymalne ciśnienie robocze 400 barów. Przystosowana do sprężania powietrza, azotu, helu, gazu ziemnego, biometanu, wodoru. 
 • Tornado — sprężarka chłodzona powietrzem o trzech lub czterech stopniach sprężania. Gwarantuje maksymalne ciśnienie robocze 400 barów. Sprawdza się sprężaniu medium takich jak powietrze, azot, hel, gaz ziemny i wodór.
 • Seria 5000 – kompresor chłodzony wodą o czterech stopniach sprężania. Osiąga wyniki w postaci ciśnienia roboczego maksymalnego 350 barów. Przystosowana do sprężania powietrza i azotu. 
 • Seria 6000 – sprężarka wysokociśnieniowa chłodzona wodą o trzech czterech lub pięciu stopniach sprężenia. Zapewnia ciśnienie robocze maksymalne 500 barów. Doskonała do sprężania medium takich jak powietrze, azot, hel, gaz ziemny, biometan oraz wodór.
 • Harmattan — bezolejowy kompresor średniociśnieniowy chłodzony powietrzem o dwóch stopniach sprężania. Pracuje z maksymalnym ciśnieniem roboczym 15 barów. Przystosowany do sprężania powietrza i azotu. 

 

źródło: almig.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *